Robert Adamczewski

Head of Project Development Poland, European Energy Polska
W branży OZE pracuję od 12 lat w ciagu których brałem udział w instalacji ponad 400MW projektów wiatrowych i fotowoltaicznych.
Obecnie wraz z zespołem European Energy rozwijamy w Polsce ponad 4 GW projektów wiatrowych i PV powiązanych w technologii BESS i PTX.
Rozwiń Zwiń

Paweł Augustyn

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Paweł Augustyn jest z wykształcenia ekonomistą, ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunku statystyka i ekonometria. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach menadżerskich w zarządach różnych firm i przedsiębiorstw, zwłaszcza w sektorze energetycznym, chemicznym i surowcowym. Jest praktykiem zarządzania w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Jako menadżer wyspecjalizował się w opracowywaniu i wdrażaniu strategii finansowych spółek, prowadzeniu inwestycji kapitałowych, budowie zespołów i zarządzaniu nimi, doradztwie biznesowym oraz kierowaniu sprzedażą. Zyskał także doświadczenie menadżerskie na rynku budowlanym i deweloperskim.

W latach 1998–2002 pełnił funkcję Członka Zarządu Ciech S.A., a w okresie 2006-2015 był Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu spółki Restaura w Warszawie. Od kwietnia 2018 do maja 2023 roku zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Eneris Surowce – największej polskiej spółki w branży gospodarki odpadami, w której prowadził kompleksową restrukturyzację. We wrześniu 2023 roku został Prezesem Zarządu w spółce H2 Energy Kraków, gdzie kierował, zlokalizowanym w gminie Górzyca, jednym z największych w kraju projektów produkcji zielonego wodoru o potencjale wytwórczym 1,5 GW.

W ramach rozwoju zawodowego ukończył liczne szkolenia i kursy, w tym m.in. ICAN Institute Leadership Program, Project Management – IBM Polska, kurs na kandydatów na głównych księgowych i kurs na doradców podatkowych, uczestniczył w kursie ACCA. Należy do grona mentorów w Fundacji im. Leopolda Kronenberga.
Rozwiń Zwiń

Małgorzata Banasik

Radca Prawny, Współzałożycielka i Partner Zarządzający kancelarii BWW
Radca Prawny z wieloletnim doświadczeniem obsługi prawnej największych polskich przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze energetycznym, ciepłowniczym i gazowniczym. Wspierała też firmy sektora odpadowego (WtE) chemicznego, nowych technologii, informatycznego i telekomunikacyjnego. Uczestniczy w międzynarodowych projektach energetycznych i infrastrukturalnych. Kompetentnie angażuje się w procesy legislacyjne, w tym w implementację przepisów unijnych w Polsce. Współtworzyła wolny rynek i giełdę gazu. Reprezentuje spółki prawa energetycznego przed Prezesem URE. Współtworzy dokumenty regulujące bieżącą działalność przedsiębiorstw energetycznych, w tym z zakresu usług regazyfikacji LNG w terminalu w Świnoujściu, wykorzystując doświadczenie i wiedzę techniczną. W latach 2019-2021 została rekomendowana w rankingu THE LEGAL500 EMEA – Energy and natural resources. Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Prawa Energetycznego.
Rozwiń Zwiń

Łukasz Beresiński

Dyrektor Departamentu Analiz Branżowych, BGK
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i bankowość oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku nauk politycznych. Od 20 lat zawodowo związany z doradztwem finansowym i transakcyjnym oraz rynkiem kapitałowym.

W latach 2006-2017 pracował w Deloitte Advisory, gdzie zajmował się wycenami przedsiębiorstw oraz modelowaniem finansowym.
Rozwiń Zwiń

Dr inż. Paweł Bielski

Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w obszarze zarządzania, strategii, rozwoju i restrukturyzacji.
W latach 2016-2024 pełnił funkcję Dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicza - Instytutu Chemii Przemysłowej imienia Prof. I. Mościckiego w Warszawie, a w latach 2014–2016 - Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Strategii i Rozwoju w Grupie Azoty S.A. W okresie 2009-2013 pracował na stanowisku Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A. Wcześniej był zatrudniony w Mennicy Państwowej S.A., Mennicy-Metale Szlachetne Sp. z o.o. oraz Endress+Hauser Polska Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie oraz program The Strategic Leadership Academy w ICAN Institute.
Rozwiń Zwiń

Dariusz Bliźniak

Prezes Zarządu Respect Energy Fuels
Ekspert konkurencyjnego rynku energii elektrycznej i gazu oraz działalności giełd towarowych i zarządzania ryzykiem.
Wieloletni członek Zarządu Towarowej Giełdy Energii (TGE) oraz Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych (IRGiT).

Członek Zarządu ds. zarządzania ryzykiem i audytu w Respect Energy Towarowy Dom Maklerski, Członek Rady Nadzorczej Respect Energy Holding oraz Członek Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią (TOE).

Ekspert zarządzania projektami metodą PRINCE 2. Autor podręczników objaśniających zagadnienia związane z giełdą towarową, towarowymi rynkami terminowymi oraz zarządzaniem funduszami europejskimi.
Rozwiń Zwiń

Krzysztof Bolesta

Sekretarz Stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Krzysztof Bolesta to mianowany urzędnik Komisji Europejskiej, w której pracował od 2004 r. do 2012 r., a także w latach 2020-2024. Od 2000 r. do 2004 r. wspierał negocjacje akcesyjne oraz dostosowania Polski do wymagań UE w obszarach „energia” oraz „badania i rozwój”.
W latach 2012-2015 członek gabinetu politycznego dwóch polskich Ministrów Środowiska oraz członek rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Negocjator drugiego europejskiego pakietu energetyczno-klimatycznego. Pełnił ponadto funkcję doradcy Prezydenta RP na COP19 (Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu). 
W latach 2016-2018 r. dyrektor ds. badań w centrum analitycznym Polityka Insight. Współzałożyciel organizacji pozarządowej – Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, w której pracował jako wiceprezes od 2018 r. do 2020 r.
Uczestnik dwóch euroatlantyckich programów wymiany, międzynarodowego programu dla liderów Departamentu Stanu US oraz programu German-American Marshall Fund.
W 2014 r. odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym Krzyżem za zasługi dla umacniania i rozwoju integracji europejskiej.
Rozwiń Zwiń

Szymon Byliński

Dyrektor Departamentu Elektromobilności, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Jest Absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Jako pracownik Ministerstwa Gospodarki, a następnie Ministerstwa Energii, zajmował się regulacjami dotyczącymi rynku paliwowego, infrastruktury paliw alternatywnych oraz jakości paliw.

Był szefem resortowego zespołu ds. jakości paliw i paliw alternatywnych.

Jest współautorem kluczowych dokumentów dla rozwoju elektromobilności w Polsce: ustawy z dnia 11 stycznia o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Obecnie jako Dyrektor Departamentu jest odpowiedzialny za regulacje rynku elektromobilności i prace nad Polską strategią wodorową.
Rozwiń Zwiń

Marcin Dusiło

Koordynator Projektu ds. Transformacji Przemysłu w Forum Energii
Inżynier, analityk, konsultant; pasjonat energetyki, natury, racjonalnego myślenia i wiedzy. Doktorant na Politechnice Warszawskiej. Ma szerokie doświadczenie zawodowe na wskroś branży energetycznej. Pracował jako analityk, doradca i twórca standardów w OGP Gaz-System przy projektach strategicznych, takich jak Baltic Pipe, terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej czy rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu.

Świadczył usługi konsultingu inżynierskiego przy projektach energetycznych w duńskiej firmie doradczej Ramboll, zajmował się tworzeniem produktów na polskim rynku energii w PGNiG Obrót Detaliczny, pracował jako inżynier elektryk w ENCO, gdzie projektował stacje transformatorowe, oraz energetyk – w ZRE Katowice, gdzie w EC Siekierki zajmował się naprawą i konserwacją największego turbozespołu ciepłowniczego w Polsce. W trakcie studiów na wydziale MEiL na Politechnice Warszawskiej, ukończonych z wyróżnieniem, zdobywał doświadczenie w zarządzaniu projektami i organizacją jako prezes Koła Naukowego Energetyków.
Rozwiń Zwiń

Holger Gallas

Prezes Zarządu Sevivon sp. z o.o
Prezes zarządu Sevivon sp. z o.o., wcześniej członek zarządu odpowiedzialny za rozwój nowych projektów. Doświadczony menedżer projektów OZE, w ciągu 15 lat zrealizował - od etapu greenfield do oddania inwestycji pod klucz - budowę elektrowni wiatrowych o łącznej mocy niemal 400 MW. Kierował rozwojem i realizacją inwestycji Jasna, jednej z największych farm wiatrowych w Polsce, o łącznej mocy 132 MW. Absolwent nauk społecznych, ekonomii i politologii na uniwersytecie w Getyndze oraz studiów podyplomowych z zakresu OZE w Warszawie.
Rozwiń Zwiń

Marek Grzegorzewicz

Prezes Greenvolt Power Advisory
Rozwiń Zwiń

Wojciech Jakóbik

Ośrodek Bezpieczeństwa Energetycznego
Rozwiń Zwiń

Dorota Jeziorowska

Dyrektor, Polskie Towarzystwo Energetyki Cieplnej
Dorota Jeziorowska to absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH w Krakowie oraz Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji.
 Od 2012 r. prowadziła działalność naukową w obszarze energetyki, współpracując m.in. z IGSMiE PAN. Od 2015 r. jej działalność zawodowa skupiała się na obszarze regulacji w energetyce. W tym czasie pracowała w administracji rządowej, odpowiadając za obszary ciepłownictwa i kogeneracji.
 Prowadziła m.in. prace legislacyjne w zakresie przepisów taryfowych dla ciepła, mechanizmu wsparcia CHP. Brała udział w negocjacjach dokumentów w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej na forum UE oraz w procesach notyfikacji mechanizmów pomocowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w spółkach branży energetycznej funkcjonujących w obszarach wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz ich przesyłu i dystrybucji.
 Jest również autorką kilkudziesięciu artykułów i publikacji naukowych w zakresie energetyki w tym: ciepłownictwa, kogeneracji, efektywności energetycznej i problematyki transformacji energetycznej oraz górnictwa.
 Od września 2022 r. Dorota Jeziorowska pełni funkcję Dyrektora Polskiego Towarzystwa Energetyki Cieplnej ( wcześniej Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych).
Rozwiń Zwiń

Łukasz Jusiński

Enertrag
Posiadam przekrojowe doświadczenie w energetyce, ochronie środowiska, uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków, co pozwala mi tworzyć kompleksowe rozwiązania dla sektora przemysłowego. Obecnie zajmuję się rozwojem projektów Power-to-X, koncentrując się na wdrażaniu technologii wodorowych i odnawialnych źródeł energii.

Moja specjalizacja obejmuje tworzenie koncepcji optymalizacji, które zwiększają efektywność operacyjną i ograniczają wpływ na środowisko. Współpracuję z firmami i instytucjami, realizując zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju i długoterminowej wartości dla biznesu oraz otoczenia.
Rozwiń Zwiń

Grzegorz Jóźwiak

Dyrektor, Biuro Technologii Wodorowych i Paliw Syntetycznych, ORLEN S.A.
Grzegorz ma 20-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym, rafineryjnym i petrochemicznym. Posiada gruntowną wiedzę w zakresie wdrażania rozwiązań niskoemisyjnych w przemyśle. Odpowiedzialny za wdrożenie strategii wodorowej w Grupie ORLEN. Zbudował obszar wodorowy w Orlenie od podstaw. Zainicjował i uruchomił pierwszą Akademię Wodorową dla studentów w Polsce. Koordynował procesy pozyskiwania bezzwrotnego finansowania dla projektów wodorowych z programów europejskich, takich jak Connecting Europe Facility (CEF), Important Projects of Common European Interest (IPCEI). Jest Ekspertem Cywilnym NATO w Grupie Planowania Energetycznego, Członkiem Zarządu Clean Hydrogen Partnership, Członkiem Rady Koordynacyjnej Sektorowego Porozumienia na rzecz Rozwoju Gospodarki Wodorowej w Polsce, Członkiem Rady Programowej Centrum Technologii Wodorowych Politechniki Gdańskiej. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia Executive MBA.
Rozwiń Zwiń

Agata Konarska

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna
Agata Konarska- dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana z TVP Telewizją Polską od połowy lat 90-tych .Absolwentka ekonomii Uniwersytetu wiedeńskiego i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW , a także studiów pomagisterskich w Paryżu MASTER HEC .

Na przestrzeni lat pracowała dla TVP Polonia ,TVP Info i TVP1
Jest autorką kilkudziesięciu reportaży z kraju i ze świata o tematyce polonijnej ,gospodarczej i międzynarodowej ,a także autorką programów Polska Racja i Polska Karta ( nominacja do Wiktora) oraz Magazyn polonijny .
Relacjonowała cały proces negocjacji i przystępowania Polski do Unii Europejskiej dla TVP .
Była też współautorką i prowadzącą program realizowany wspólnie z MSZ „Racja Stanu” .
W TVP Info do 2016 roku prowadziła serwisy informacyjne,pasmo poranne na antenie TVP1 i TVP INfo , Biznes info i pasmo międzynarodowe a także program ekonomiczny PLUS MINUS , i magazyn ekonomiczny Kapitalny program.

Ma na swoim koncie kilkukrotne prowadzenie największych festiwali muzycznych SOPOT i OPOLE ,gal telewizyjnych jak -WIKTORY czy EUROWIZJA taneczna w Teatrze Wielkim Warszawie oraz Eurowizji Junior w Gliwicach i Warszawie -konferencji telewizyjnych a także :
koncertu noworocznego z udziałem Stinga i Anny Marii Jopek , koncertów świątecznych min Robbiego Williamsa , międzynarodowych uroczystości i konferencji min. Uroczystości przyjęcia Polski i innych krajów do Unii Europejskiej na Grande Place w Brukseli 31 kwietnia /1 maja 2004 roku ,zakończenie polskiej prezydencji –Strasburg 2011 rok, Międzynarodowy Bal Prasy Berlin 2000,Polski Dzień na MIDEM w Cannes 2004 rok ,Polski Dzień na EXPO w Japonii 2005 i Mediolanie 2015 ,prezentacja kandydatury Zakopanego do organizacji Igrzysk zimowych –Seul 1999 , Kongresu gospodarczego 590 oraz nagrody gospodarczej prezydenta RP ,Człowiek Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy ,człowiek Roku Wprost , wielokrotnie Gal Teraz Polska , koncert z okazji 100 –lecia Niepodległości w Teatrze Wielkim 11 listopada 2018 roku Gali Festiwalu Filmowego w Gdyni 2020/2021/2022/2023 .Była gospodynią koncertu laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2021 i gali French Touch a także Gali Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im.Henryka Wieniawskiego oraz Gali z okazji 80-rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim z udziałem 3 prezydentów Izraela ,Niemiec i Polski a także Ceremonii Otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich w Krakowie 2023 czy gali UEFA SUPER CUP w Warszawie w 2024 roku
Przez kilka lat prowadząca program śniadaniowy Kawa czy herbata i Dzień dobry w sobotę ,program Expo dla Ciebie ( cykliczne relacje z expo w Mediolanie ) w roku 2015 w TVP1

Aktualnie jest twarzą TVP - dziennikarką i prezenterką - prowadzącą najważniejsze transmisje i relacje,koncerty oraz programy:
W TVP Polonia jest prowadzącą główne wydanie serwisu polonijnego Polonia 24 a w przeszłości magazynu Halo Polonia , była także autorką i prowadzącą program ekonomiczny Kapitał Polski .W TVP kultura prowadzi Informacje kulturalne i Niedziela z … a w TVP World w języku angielskim Pulse of culture.
Od lat na stałe współpracuje z redakcją katolicką TVP prowadząc programy Okiem Wiary i Między Ziemią a Niebem , koncerty papieskie , oprawę transmisji z Watykanu (pasterka ,Urbi et Orbi ) oraz transmisje z Orszaku Trzech Króli .Współpracuje także z redakcją ekumeniczną prowadząc cykliczny program Wspólny Dom.
Prowadząca konferencje prasowe zapowiadające najważniejsze wydarzenia programowe TVP -konferencje festiwali opolskich , konferencje seriali , pokazy specjalne spektakli Teatru TV czy premiery filmowe a także premiery dokumentów realizowanych przez TVP .

Jest też autorką wielu ekskluzywnych wywiadów z postaciami świata kultury ,sportu i polityki min : Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Baroso ,Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox ,Sekretarz Generalny Nato Jaap de Hoop Scheffer ,prezydent Irlandii Mary Mc Aleese ,Prezydent Islandii Ólafur Ragnar Grímsson , Premier Słowacji Iveta Radicova ,Minister Gospodarki i Finansów Francji Bruno Le Maire,
Wladimir Kliczko ,Aleksander Skargard ,Stacey Keach ,Joe Cocker ,zespół Europe ,STING ,Robbie Williams etc.

Sport jest jej pasją ,przez lata wyczynowa tenisistka-ze sporymi sukcesami sportowymi na koncie .Prowadząca studio Olimpijskie podczas Olimpiady w Sydney w 2000 roku i kilkukrotnie gale olimpijskie .

Przez kilka lat związana też była z Radiem ZET-prowadząc swoje autorskie pasmo wywiadów z czołowymi postaciami świata kultury i nie tylko .

Włada biegle na scenie francuskim ,angielskim i niemieckim i w tych językach prowadzi konferansjerkę oraz wywiady tv .
Rozwiń Zwiń

Żaneta Kłoskowska

Dyrektor zarządzająca Hydrogen Poland
Dyrektor zarządzająca Hydrogen Poland, ekspertka ds. innowacji i rozwoju technologii wodorowych w TÜV SÜD, posiadająca bogate doświadczenie w realizacji międzynarodowych projektów wspierających gospodarkę wodorową oraz licznych projektach naukowo-badawcze. Specjalizuje się w współpracy międzynarodowej, internacjonalizacji, projektach B+R. Współautorka rekomendacji dla Komisji Europejskiej w obszarze rozwoju gospodarki wodorowej.

Inicjatorka pierwszej w Polsce Międzysektorowej Grupy Roboczej Offshore2Hydrogen, której celem jest tworzenie ram regulacyjnych dla produkcji zielonego wodoru z energii morskich farm wiatrowych poprzez dialog sektora offshore i wodorowego.

Wykładowczyni akademicka, łączy wiedzę z zakresu zarządzania projektami z doradztwem dla przedsiębiorstw, w tym w obszarze zarządzania zasobami wodnymi na potrzeby produkcji wodoru. Redaktorka naczelna portalu HydrogenPolska.biz oraz współtwórczyni podcastu UwagaWodór!.
Rozwiń Zwiń

Prof. dr inż. hab. Jakub Kupecki, Prof. IEn

Dyrektor Instytutu Energetyki
Kierownik i wykonawca prac w ponad 50 projektach z obszaru technologii wodorowych finansowanych przez KE, NCBR, NCN, MNiSW/MEiN, NFOŚiGW, Europejską Agencję Kosmiczną, DoE i DoS USA oraz bezpośrednio przez przemysł. Uczestniczył w realizacji projektów dot. reaktorów HTR w Polsce (IEn, NCBJ) i Szwecji (KTH). Autor i współautor kilkudziesięciu ekspertyz na rzecz przemysłu, ponad 200 publikacji i wystąpień konferencyjnych, 7 patentów i zgłoszeń patentowych, w większości skomercjalizowanych wynalazków. Dwukrotny stypendysta Komisji Fulbrighta i NAWA. Laureat nagród za działalność badawczą i naukową, w tym nagród Siemensa i Nernsta. Członek Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej. Uzyskał dyplomy Politechniki Warszawskiej, University of Iceland, University of Akureyri oraz Haas School of Business, University of California, Berkeley.
Rozwiń Zwiń

Dr inż. Andrzej Morawski

Instytut Wysokich Ciśnień, PAN
Ukończył Technikum Jądrowe w Otwocku w 1970 roku. W 1978 roku ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektroniki, kierunek Technologia Materiałów, specjalność Materiały Elektroniczne.
W 2004 roku obronił doktorat na Wydziale Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pracuje w IWC PAN od 1978 roku do dziś: 2023. Początkowo jako technolog materiałów elektronicznych i ceramicznych. Synteza i krystalizacja nadprzewodników wysokociśnieniowych, w tym projekty komór wysokociśnieniowych. Kierownik Laboratorium Nadprzewodników NL-6 w IWC PAN od jego powstania w 1984 r. do chwili obecnej. Kierownik kilku grantów zagranicznych i krajowych w dziedzinie technik i technologii nadprzewodnikowych.
Kierownik projektu PROSUPREX NCBR (2019-2023)
Rozwiń Zwiń

Michał Niewiadomski

Założyciel Klubu Energetycznego, publicysta energetyczno-klimatyczny
Związany z mediami od blisko 30 lat. Pracował w Radiu Mazowsze, Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji, Polskim Radiu BIS, TVN CNBC, Programie Pierwszym Polskiego Radia i Rzeczpospolitej.
W 2021 r. otrzymał tytuł Osobowość Roku, nadawany przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej.
Rozwiń Zwiń

Dominika Niewierska

Dyrektor, Dział Rozwoju Nowych Strumieni Biznesowych, ORLEN
Rozwiń Zwiń

Agnieszka Ozga

Dyrektor Pionu Transformacji Energetycznej GAZ-SYSTEM
Związana z GAZ-SYSTEM S.A. od 2004 roku. Od 2009 roku zatrudniona w Pionie Rozwoju Rynku Gazu w obszarze projektów międzynarodowych, gdzie od 2018 roku zajmowała stanowisko Kierownika Działu Współpracy i Projektów Międzynarodowych. Od 2022 r. Dyrektor Pionu Współpracy Międzynarodowej, a obecnie Dyrektor Pionu Transformacji Energetycznej.

Zaangażowana w rozwój projektów transgranicznych GAZ-SYSTEM S.A. mających na celu dywersyfikację oraz bezpieczeństwo dostaw gazu zarówno do Polski jaki i regionu Europy Środkowo - Wschodniej, pozyskiwanie dofinansowania z Funduszy UE, koordynację polityki międzynarodowej Spółki, współpracę z międzynarodowymi Operatorami Systemów Przesyłowych oraz powadzenie rynkowych procedur dla wielu projektów realizowanych przez Spółkę. Obecnie do jej obowiązków należy także przygotowanie GAZ-SYSTEM S.A. do wdrożenia pakietu gazowo-wodorowego, rozwój rynku wodoru oraz angażowanie się Spółki w inicjatywy dekarbonizacyjne, które przyczynią się do transformacji energetycznej Polski.
Rozwiń Zwiń

Marcin Podgórski

Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Studia z ochrony środowiska, pedagogiki, kontroli i audytu w JST, samorządowy menadżer energii. Absolwent Master of Business Administration dla branży IT w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Master of Business Administration Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną w Collegium Civitas. Od blisko 20 lat związany z administracją. Doświadczenie w zarządzaniu w instytucjach rządowych i samorządowych zdobyte między innymi na stanowisku Dyrektora Mazowieckiego Oddziału największej Agencji Płatniczej w Europie. Przez wiele lat odpowiedzialny za procesy współfinansowania projektów głównie inwestycyjnych w obszarach gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, lokalnej infrastruktury społecznej, inwestycji w rolnictwie i przetwórstwie. Członek wielu zespołów i grup eksperckich przy administracji samorządowej i rządowej. Prelegent i moderator wielu debat i konferencji. Obecnie Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Jest współautorem wielu przepisów prawa miejscowego przyjmowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, między innymi z zakresu ochrony środowiska przed hałasem, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz gospodarki wodnej. Współautor programów wsparcia finansowego ze środków unijnych oraz budżetu województwa głównie dla jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.
Rozwiń Zwiń

Jarosław Polak

Specjalista ds. rozwoju, Port Gdańsk
Rozwiń Zwiń

Paweł Sęk

Zastępca dyrektora - Pion Transformacji Energetycznej, GAZ - SYSTEM
Rozwiń Zwiń

Andrzej Sikora

Prezes Instytutu Studiów Energetycznych
Dr inż. Andrzej Paweł Sikora jest absolwentem Wydziału EAiE AGH w Krakowie na kierunku elektronika. Uczestnik kursów i programach naukowych m.in. w Wiedeńskiej Szkole Bankowej w Austrii w latach 1992-1994, University of Southern California Jackson, Mississippi, USA (stypendium USID) oraz we Francji w INSEAD (Program STOREWARS) Fontainbleau pod Paryżem. Obecnie jest prezesem zarządu firmy Instytut Studiów Energetycznych oraz adiunktem na swojej macierzystej uczelni na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Wcześniej w latach 2005-2007 był doradcą w firmie AKJ CAPITAL. W latach 2002-2005 pracował w PKN ORLEN S.A. na stanowisku dyrektora Biura Optymalizacji Aktywów Produkcyjnych zajmując się między innymi zakupami (obrotem) energią elektryczną i gazem ziemnym. Był Szefem projektu zakupu dla PKN ORLEN czeskiego UNIPETROLU. Wcześniej, w latach 1997-2002 wiceprezes zarządu, prokurent, dyrektor ds. kluczowych klientów w spółkach FarmFood i Sokołów.Uczestniczył także w wielu projektach akwizycyjnych, optymalizacyjnych i zarządczych w tym w projektach z zakresu „upstream" m.in. w Kazachstanie, Rosji, Algierii, Maroku i Sudanie. Obecnie jest także wykładowcą kursów studiów podyplomowych i MBA w SGH Warszawa; AGH w Krakowie, WSM w Warszawie.
Rozwiń Zwiń

Michał Sobczyk

Senior Technology Development Manager w European Energy Polska
Jest ekspertem w sektorze energetycznym, specjalizującym się w rozwoju technologii Power-to-X i sprawach regulacyjnych. Obecnie zajmuje stanowisko Senior Technology Development Manager w European Energy. Ponadto pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia
Energii Odnawialnej. Przewodniczy również komitetom roboczym w Konfederacji Lewiatan.

Michał aktywnie angażuje się w społeczność profesjonalistów energetycznych w Polsce, dzieląc się spostrzeżeniami na temat regulacji polskiego rynku energii. Wcześniej Michał pełnił funkcje w EDP Renewables, EIT InnoEnergy i Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.
Rozwiń Zwiń

Katarzyna Sobótka

Dyrektor ds. elektromobilności, Claritas Investments
Ekspertka z bogatym doświadczeniem zawodowym, odpowiedzialna za realizację projektów w zakresie innowacyjności i elektromobilności, w tym m.in. za budowę infrastruktury do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach paliw w największym koncernie paliwowo-energetycznym w regionie CEE czy rozwój rynku elektromobilności w globalnym koncernie z branży elektroenergetycznej.
Odpowiadała za realizację projektów badawczo-rozwojowych, wdrażanie innowacyjnych technologii w zakresie energetyki oraz rozwój rynku dla nowych technologii i tworzenia wytycznych. Ekspertka Komisji Europejskiej w zakresie ewaluacji projektów innowacyjnych w ramach programów ramowych. Obecnie realizuje projekt rozwoju infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych ze strony funduszu private equity.
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, RES|The School for Renewable Energy Science na Islandii oraz Programu TOP 500 Innovators w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także laureatka nagród międzynarodowych, w tym International Partnership for Hydrogen Economy, Niemieckiej Federalnej Fundacji Środowisko – DBU oraz Swedish Inistitute. Dwukrotnie uznana przez Forbes Woman w rankingu TOP25 Kobiet wartych obserwowania na LinkedIn. Laureatka konkursu Energia Kobiet organizowanym przez Microsoft & DISE. Pasjonatka nowych technologii, w tym w szczególności samochodów elektrycznych.
Rozwiń Zwiń

Artur Szczelina

Manager ds. Inwestycji i Technologii
Wykształcenie- Inżynieria Chemiczna, MBA

Ekspert z 40-letnim doświadczeniem w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w przemyśle stalowym, chemicznym, Oil&Gas, spożywczym, farmacji, transporcie i logistyce, materiałach wybuchowych, chemii przetwórczej i budowlanej oraz w zakresie baterii i ogniw.

Od połowy lat 80. pracuje jako projektant technologii oczyszczania środowiska.

W latach 90. wdrażał zastosowanie gazów przemysłowych w Polsce. Budował instalacje do skraplania i magazynowania tlenu, azotu, argonu wraz z ich transportem i zastosowaniem w technologii. Aplikował technologie wodorowe w przemyśle szklarskim i petrochemicznym.

Od lat 2000. (lub od roku 2000 lub od lat dwutysięcznych) buduje i prowadzi fabryki dla inwestorów zagranicznych w Polsce w obszarach:
- przetwórstwa elementów przemysłu samochodowego.
- produkcji rur z żywic poliestrowych,
- produkcji materiałów izolacyjnych,
- produkcji dodatków do paliw,
- produkcji materiałów wybuchowych,
- produkcji konstrukcji stalowych,
- chemii i petrochemii,
- zgazowania biomasy i odpadów,
- baterii i ogniw samochodowe,

Konsultant Pwc, Atkins, Multiconsult Polska w projektach Oil&Gaz oraz wydobycia ropy i gazu na morzu i lądzie.
Rozwiń Zwiń

Olga Sypuła

Country Manager at European Energy - Polska
Olga Sypuła jest kierownikiem projektów z branży energetyki odnawialnej oraz urbanistą z tytułem magistra zarządzania projektami i inżyniera budownictwa. Posiada ponad 15 lat doświadczenia. Od 2,5 roku prowadzi polskie biuro European Energy. Od tego czasu plany i osiągnięcia spółki na tym rynku znacznie wzrosły.

Aktualnie spółka posiada 60 MW mocy w eksploatacji, podobną moc w budowie i około 5 GW w przygotowaniu.
„Na polskim rynku widzimy ogromny potencjał dla rozwoju różnych rodzajów energetyki odnawialnej i produkcji czystej energii. Rozwój ten jest korzystny dla polskiej gospodarki, ponieważ gwarantuje m.in . większą liczbę miejsc pracy i wiele innych pozytywnych skutków, które pozwalają osiągnąć zrównoważone cele.” – stwierdziła Olga Sypuła.
Rozwiń Zwiń

Dr Mateusz Zawistowski

Zenith Al
Managing Director w funduszu venture capital ffVC, ekspert rynku energetycznego, partner zarządzający Zenith Energy.
Doktor nauk prawnych, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Członek Rady Fundacji Kościuszkowskiej.
Rozwiń Zwiń